Kolińskiego - Centrum Medyczno Rehabilitacyjne
Umów się online na wizytę lub zadzwoń Umów wizytę +48 881 676 666

Nasz zespół

Pulmonolog

Czym się zajmuje pulmonolog?

Pulmonolog to lekarz specjalizujący się w chorobach układu oddechowego. Jeśli występująca dolegliwość dotyczy płuc lub jakiejkolwiek części układu oddechowego, pulmonolog jest lekarzem, którego warto w takiej sytuacji odwiedzić.

Lekarz pulmonolog specjalizuje się w drogach oddechowych. Rozumie jak działają płuca i jest również ekspertem w zakresie wspólnego funkcjonowania dróg oddechowych, mięśni i naczyń krwionośnych, dzięki czemu można łatwo oddychać.

Ponieważ wiele chorób płuc i serca ma podobne objawy, pulmonolodzy często współpracują z kardiologami podczas diagnozowania pacjentów.

Jakie badania wykonuje pulmonolog?

Pulmonolog pracuje z pacjentami borykającymi się z poważnymi lub przewlekłymi problemami z oddychaniem. Podczas, gdy lekarze podstawowej opieki zdrowotnej mogą radzić sobie z łagodnymi lub krótkotrwałymi chorobami, takimi jak przeziębienie lub infekcje dróg oddechowych wizyta u pulmonologa może okazać się konieczna, aby leczyć bardziej złożone choroby, które dotyczą głównie płuc.

Pulmonolog w Łodzi w Centrum Medycznym Kolińskiego, aby zdiagnozować przewlekłą chorobę płuc może zastosować takie procedury, jak:

Kiedy do pulmonologa?

Zwykły kaszel związany z alergią lub przeziębieniem nie powinien zmusić do poszukiwania specjalisty pulmonologa. Należy się do niego udać, jeśli kaszel utrzymuje się dłużej niż 3 tygodnie lub staje się ciężki. Kiedy jeszcze warto odwiedzić pulmonologa?

Poniższe objawy mogą być związane ze schorzeniami płuc i pomocny może być lekarz pulmonolog. Wskazać należy:

Co leczy pulmonolog?

Dobry pulmonolog leczy wiele schorzeń związanych z oddychaniem, w tym takie dolegliwości, jak:

Jakie leczenie może zaproponować pulmonolog?

Na początku wizyty należy odpowiedzieć na pytania dotyczące swoich objawów. Kolejnym krokiem jest badanie lekarskie. Lekarz może potrzebować badań, aby postawić diagnozę i zalecić leczenie.

Testy mogą obejmować badanie krwi i prześwietlenie klatki piersiowej lub tomografię komputerową. Twój pulmonolog może również zalecić bronchoskopię. Podczas tego badania lekarz wprowadza rurkę do gardła i tchawicy. Do rurki przymocowana jest lekka i mała kamera, która pozwala bliżej przyjrzeć się płucom i drogom oddechowym.

Pulmonolodzy mierzą również, ile tlenu otrzymuje ciało i testują czynność płuc. Aby zmierzyć poziom tlenu, lekarz umieści na palcu urządzenie elektroniczne - zwane pulsoksymetrem. W innym teście, zwanym spirometrią, należy dmuchnąć w rurkę podłączoną do komputera. Ten test zmierzy, jak dobrze powietrze przepływa przez płuca.

Pulmonolog Łódź

Dlaczego warto zdecydować się na pulmonologa z Centrum Medycznego Kolińskiego? Przede wszystkim dlatego, iż choroby płuc są często wyniszczające i wymagają długotrwałej opieki.

Specjaliści z Centrum Medycznego Kolińskiego:

Umów wizytę
Kontakt
Masz pytania, potrzebujesz pomocy?
Umów się telefonicznie
Skorzystaj z formularza kontaktowego
Formularz kontaktowy