Kolińskiego - Centrum Medyczno Rehabilitacyjne
Umów się online na wizytę lub zadzwoń Umów wizytę +48 881 676 666

Nasz zespół

Fizjoterapeuta

Co robi fizjoterapeuta?

Czym zajmuje się fizjoterapeuta? Specjalista ten zajmuje się utrzymywaniem, rozwijaniem i przywracaniem sprawności układu ruchowego człowieka. Poprawia jakość życia poprzez zalecane ćwiczenia, bezpośrednią opiekę i edukację pacjenta

Pomaga ludziom w każdym wieku i na różnych etapach życia. Niektórzy odwiedzają go, aby uzyskać poradę, jak stać się zdrowszym i jak zapobiegać występowaniu problemów w przyszłości.

Wizyta u fizykoterapeuty jest zalecana wszystkim zainteresowanym pacjentom z dolegliwościami ze strony:

Co może fizjoterapeuta?

Lista chorób leczonych fizjoterapią obejmuje m.in.:

Kiedy do fizjoterapeuty?

1. Przy biurku odczuwasz ból - kiedy siedzi się przy biurku przez cały dzień, często odczuwa się ból. Może to objawiać się na przykład bólem pleców lub głowy. Nasze ciała uwielbiają ruch, a pozostawanie w jednej pozycji przez zbyt długi czas może oznaczać, że mięśnie i stawy mogą zacząć się nadwyrężać, powodując ból. Bardzo pomocne mogą być regularne przerwy od biurka, nawet jeśli chodzi tylko o stanie i rozciągnięcie lub poruszenie szyją, górną częścią pleców i ramionami.

2. Ciągle Cię boli - kiedy doznasz urazu, możesz spodziewać się pewnego bólu, który normalnie ustąpi, gdy tkanka się zagoi. Jeśli na przykład kiedykolwiek skręciłeś kostkę, spodziewałbyś się, że boli i utykałbyś przez kilka tygodni. Gdy więzadła goją się, ból powinien się zmniejszać, aż do powrotu do normy. Ale czasami ból nie ustępuje zgodnie z oczekiwaniami i staje się chroniczny. Jest to szczególnie częste w przypadku bólu dolnej części pleców i szyi i można je przypisać wielu czynnikom. Fizjoterapeuci mogą współpracować z Tobą, aby ocenić problem i zapewnić ukierunkowany program ćwiczeń i rehabilitacji, który złagodzi ból i pomoże wrócić do formy.

3. Nie poruszasz się tak łatwo, jak kiedyś - jeśli zauważyłeś, że nie czujesz się tak elastyczny lub ruch nie jest tak łatwy jak kiedyś - na przykład nie możesz już dotykać palców u nóg - wtedy wizyta u fizjoterapeuty może przynieść korzyści. Fizjoterapeuci mogą ocenić problem i wykonać serię ćwiczeń wzmacniających tkanki podporowe i rozluźniających mięśnie, co pozwala powoli zwiększać elastyczność.

4. Zacząłeś niekontrolowanie oddawać mocz - nietrzymanie moczu (niekontrolowane oddawanie moczu) jest bardzo częste, szacuje się, że na tę chorobę cierpi kilka milionów osób. Występuje częściej u kobiet niż u mężczyzn i zwiększa się wraz z wiekiem, ale nie oznacza to, że będziemy musieli z tym żyć wiecznie. Istnieją dwa główne rodzaje nietrzymania moczu: wysiłkowe i z parcia. Wysiłkowe nietrzymanie moczu występuje, gdy pęcherz jest pod ciśnieniem, na przykład podczas kaszlu lub kichania. Naglące nietrzymanie moczu występuje wtedy, gdy mocz wycieka, gdy czujesz nagłą, intensywną potrzebę oddania moczu. Ćwiczenia dna miednicy mogą pomóc poprawić stan, szczególnie u osób cierpiących na wysiłkowe nietrzymanie moczu.

Jak wygląda wizyta u fizjoterapeuty?

Zwykle wizyta u fizjoterapeuty rozpoczyna od wykonania badania fizykalnego, aby lepiej zrozumieć problem chorego. Poprzez obserwację, jak stoisz, chodzisz i wykonujesz zadania oraz wysłuchanie Twoich obaw, fizjoterapeuta opracowuje zindywidualizowany plan opieki, oparty na obserwacjach stanu oraz celów, które chcesz osiągnąć.

Postepowanie fizjoterapeuty ma poprawić Twoją zdolności do poruszania się, zmniejszyć ból lub radzenie sobie z nim, przywracania funkcji i zapobiegania niepełnosprawności.

Fizjoterapeuta Łódź

Skuteczna komunikacja i umiejętności rozwiązywania problemów są potrzebne do odniesienia sukcesu w fizjoterapii.

Fizjoterapeuta w Łodzi w Centrum Medycznym Kolińskiego zna metody leczenia i profilaktyki i dopasowuje je do problemów zdrowotnych pacjenta. Jest komunikatywny, empatyczny, ciągle podwyższa swoje kwalifikacje, aby najskuteczniej pomagać swoim podopiecznym.

Umów wizytę
Kontakt
Masz pytania, potrzebujesz pomocy?
Umów się telefonicznie
Skorzystaj z formularza kontaktowego
Formularz kontaktowy