Kolińskiego - Centrum Medyczno Rehabilitacyjne
Umów się online na wizytę lub zadzwoń Umów wizytę +48 881 676 666

Nasz zespół

Diabetolog

Czym się zajmuje diabetolog?

Kim jest diabetolog? To specjalista, który zajmuje się diagnostyką cukrzycy we wszystkich jej postaciach oraz jej leczeniem w celu umożliwienia pacjentowi opanowania patologii i utrzymania dobrej jakości życia.

Bardzo ważną częścią pracy diabetologa jest pokazanie pacjentom, jak najlepiej radzić sobie z chorobą.

Co leczy diabetolog?

Diabetolog leczy cukrzycę we wszystkich jej postaciach, w tym:

Jakie procedury stosuje diabetolog? Specjalista wykorzystuje badania krwi głównie w celu wykrycia i monitorowania zmian poziomu glukozy we krwi , analizuje poziom hemoglobina glikowanej (HbA1C), utratę białka z moczem oraz ocenia poprawność wzroku.

Kiedy do diabetologa?

Pacjenci chorzy na cukrzycę mogą zostać skierowani do diabetologa lub mogą samodzielnie zasięgnąć porady. Wizyta u diabetologa jest konieczna, jeśli badania krwi wykazały nieprawidłowości, które sugerowałyby obecność zaburzeń równowagi glikemii.

Innym powodem wizyty jest ciąża, nowe objawy u wcześniej zdiagnozowanych pacjentów oraz chęć zasięgnięcia drugiej opinii na temat diagnozy lub leczenia choroby.

Zawsze na wizytę należy umówić się, jeśli u pacjenta występują objawy typowe dla cukrzycy, takie jak:

Objawy cukrzycy typu 1 to najczęściej duże pragnienie, oddawanie dużej ilości moczu, chudnięcie przy dużym łaknieniu.

Jak wygląda wizyta u diabetologa?

Czego się spodziewać podczas pierwszej wizyty u diabetologa w Centrum Medycznym Kolińskiego? Specjalista zapyta szczegółowo o:

Jakie leczenie może zaproponować diabetolog?

Leczenie cukrzycy zwykle prowadzi zespół wielodyscyplinarny. Diabetolog koordynuje edukatorów diabetologicznych, pielęgniarki, pediatrów, okulistów i lekarzy nefrologów, w celu edukacji, leczenia i monitorowania pacjenta.

Leczenie zwykle obejmuje przyjmowanie leków doustnie lub zastrzyki z insuliny. W przypadku cukrzycy ciążowej i cukrzycy typu 1 lekarz będzie stosował terapię insulinową.

Specjalista będzie nalegał również na zmianę stylu życia, obejmującą umiarkowaną aktywność fizyczną oraz stałą i regularną, dobrze zbilansowaną dietę.

Diabetolog Łódź

Dlaczego warto wybrać diabetologa w Łodzi z Centrum Medycznego Kolińskiego? Ponieważ specjalista ten przeprowadza pełną ocenę kliniczną, aby dowiedzieć się więcej o konkretnym stanie pacjenta i zbiera historię pacjenta. Dodatkowo, dobry diabetolog zbiera informacje na temat osobistych nawyków, diety i ćwiczeń.

Wszystkie te informacje zostaną wykorzystane do opracowania planu leczenia cukrzycy, dostosowanego do pacjenta. Dopasowanie leczenia pozwala pracować z pacjentami nad planem, który mogą realistycznie zrealizować, w przeciwieństwie do planów, w których leczenie jest narzucone bez względu na ograniczenia ze strony pacjenta.

Diabetolog z Centrum Medycznego Kolińskiego skupia się również na poszukiwaniu powikłań związanych z cukrzycą i omówieniu metod ograniczenia ich występowania.

Umów wizytę
Kontakt
Masz pytania, potrzebujesz pomocy?
Umów się telefonicznie
Skorzystaj z formularza kontaktowego
Formularz kontaktowy