Kolińskiego - Centrum Medyczno Rehabilitacyjne
Umów się online na wizytę lub zadzwoń Umów wizytę +48 881 676 666

Nasz zespół

Chirurg ogólny

Kim jest chirurg ogólny?

Chirurdzy ogólni to lekarze przeszkoleni w zakresie opieki chirurgicznej nad pacjentem (obejmującym niemal każdy jego obszar ciała) w szerokim zakresie schorzeń operacyjnych. Mają kompetencje zarówno w postawieniu diagnozy oraz opieki przedoperacyjnej, operacyjnej i pooperacyjnej.


Czym jest zajmuje chirurg ogólny? Specjalista ten posiada wiedzę i umiejętności techniczne w zakresie leczenia chorób:

Kiedy do chirurga ogólnego?

Brzuch zawiera wiele głównych narządów wewnętrznych organizmu, w tym narządy trawienne (żołądek, jelito cienkie i grube, trzustkę, wątrobę, pęcherzyk żółciowy), a także nerki i śledzionę.

Co robi chirurg? Specjaliści ci koncentrują się na wskazaniach do operacji ze strony każdego z tych narządów. Ponadto do chirurga można się udać mając problem z:

Przepuklina może wystąpić u osób w każdym wieku. Jeśli poczujesz ból lub zauważysz wybrzuszenie lub guzek w pachwinie, okolicy pępka lub wzdłuż nacięcia, skonsultuj się z lekarzem chirurgiem.


Istnieje kilka różnych rodzajów przepuklin:

Przepuklina może zostać uwięziona w worku przepuklinowym i różni się od zwykłej przepukliny tym, że nie ulega redukcji, jest zawsze bolesna lub tkliwa w dotyku, a często towarzyszą jej objawy nudności, wymiotów i gorączki. Każdy, kto ma przepuklinę, u którego wystąpił nagły wzrost bólu lub którykolwiek z tych objawów, powinien natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Kolejnym problemem, który warto skonsultować z chirurgiem ogólnym są właśnie zmiany skórne. Jakie? Wszelkie, które znacznie zmieniły kolor lub powiększyły się, należy zgłosić lekarzowi. Należy również skonsultować się z lekarzem chirurgiem w sprawie wszelkich krwawień, swędzenia lub bólu skóry.

Również guzki piersi są problemem, który należy omówić z tym lekarzem. Jeśli zauważysz guzek w piersi lub poczujesz w piersi coś innego, czego nie było wcześniej podczas poprzedniego samobadania, zasięgnij opinii lekarza.

Zawsze skonsultuj się z lekarzem, jeśli wystąpi którykolwiek z tych objawów, ponieważ są to niektóre z wczesnych objawów ostrzegawczych raka piersi. O które objawy chodzi?

Kolejną dolegliwością, którą należy omówić z chirurgiem ogólnym jest choroba pęcherzyka żółciowego lub kamienie żółciowe. Jak się objawiają? Umiarkowany do ciężkiego ból w prawym górnym kwadrancie lub ból promieniujący od pleców do prawego ramienia. Dodatkowo pojawiają się nudności, wymioty, niestrawność, a także ból występujący po posiłkach. Są to kolejne wskazania do wizyty u lekarza. Z tym ekspertem warto również omówić choroby naczyniowe, jak np. żylaki kończyn dolnych.

Chirurg ogólny Łódź

Dlaczego warto wybrać chirurga ogólnego w Łodzi z Centrum Medyczne Kolińskiego? Ponieważ specjalista ten:

Umów wizytę
Kontakt
Masz pytania, potrzebujesz pomocy?
Umów się telefonicznie
Skorzystaj z formularza kontaktowego
Formularz kontaktowy