Kolińskiego - Centrum Medyczno Rehabilitacyjne
Umów się online na wizytę lub zadzwoń Umów wizytę +48 881 676 666

Filip Pawliczak

Filip Pawliczak
Dodaj opinie
lek. Filip Pawliczak
O mnie
„Już w trakcie studiów wiedziałem, że pasjonuje mnie kardiologia i układ krążenia, wybrałem jednak internę, by mieć szersze spojrzenie na pacjenta."
Interesuje Cię inny termin wizyty? Sprawdź pozostałych specjalistów - "tutaj" lub skontaktuj się z naszą rejestracją. +48 881 676 666
Doświadczenie zawodowe
Jestem lekarzem-rezydentem w Klinice Kardiologii i Wad Wrodzonych Dorosłych Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Moja specjalizacja to choroby wewnętrzne.

Jestem absolwentem Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, studia ukończyłem z wynikiem ponad dobrym. Jestem też uczestnikiem stacjonarnych studiów doktoranckich w Zakładzie Nadciśnienia Tętniczego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, wcześniej w Zakładzie Szybkiej Diagnostyki Kardiologicznej Katedry i Kliniki Kardiologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

W pracy naukowej zajmuję się poszukiwaniem markerów rokowniczych u dorosłych z wrodzonymi wadami serca, a także relacjami między nabytymi a wrodzonymi patologiami układu sercowo-naczyniowego. Szczególnie interesują mnie wady wrodzone zastawki aortalnej.

Jestem autorem lub współautorem prac naukowych i wystąpień zjazdowych na konferencjach naukowych w kraju i za granicą. Regularnie podnoszę swoje kompetencje i wiedzę poprzez uczestnictwo w specjalistycznych szkoleniach i konferencjach.

Między innymi wygłaszałem pracę na Kongresie EuroEcho-Imaging 2017 w Lizbonie, jednym z większych kongresów Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego, XIX Konferencji Sekcji Echokardiografii PTK PolEcho 2017 w Lublinie, czy na XXI Międzynarodowym Kongresie Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego w Katowicach. Jestem też beneficjentem grantu wyjazdowego na Kongres Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego w Monachium w 2018.
 
Lekarz internista Łódź – Filip Pawliczak
Specjalizuję się w chorobach wewnętrznych, ale szczególnie profiluję się w kierunku kardiologii i chorób układu krążenia.

W Centrum Medycznym Kolińskiego w Łodzi oferuję pacjentom pomoc w diagnostyce i leczeniu chorób układu krążenia m.in. w:
  • chorobie niedokrwiennej serca,
  • niewydolności krążenia,
  • zaburzeniach rytmu, automatyzmu i przewodzenia,
  • wadach zastawkowych i wrodzonych serca u dorosłych,
 
a także służę wsparciem w kontroli modyfikowalnych czynników ryzyka chorób sercowo-naczyniowych tj. normalizacji ciśnienia tętniczego krwi, redukcji poziomu cholesterolu i glukozy we krwi, zaprzestaniu palenia tytoniu i indywidualnym dostosowaniu aktywności fizycznej.
Cennik
Opinie
Zostaw swoją opinię
Oceń lekarza
Umów wizytę
Kontakt
Masz pytania, potrzebujesz pomocy?
Umów się telefonicznie
Skorzystaj z formularza kontaktowego
Formularz kontaktowy