Kolińskiego - Centrum Medyczno Rehabilitacyjne
Umów się online na wizytę lub zadzwoń Umów wizytę +48 881 676 666

Anita Sikora - Szubert

Anita Sikora - Szubert
Dodaj opinie
dr n. med. Anita Sikora - Szubert
O mnie
„Swój zawód traktuję jako pasję, ale i misję, lubię pracować i pomagać drugiemu człowiekowi w powrocie do zdrowia i sprawności zarówno fizycznej jak i psychicznej.”
Doświadczenie zawodowe
Jestem fizjoterapeutką, psychologiem i psychoonkologiem. Moje zainteresowania zawodowe i naukowe skupiają się na:
 • fizjoterapii w ginekologii i położnictwie,
 • fizjoterapii uroginekologicznej,
 • fizjoterapii w onkologii
 • medycynie paliatywnej,
 • psychologii.
Jestem absolwentką studiów magisterskich Wydziału Fizjoterapii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz studiów magisterskich Wydziału Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku psychologia - specjalność psychologia zdrowia i kliniczna.

Skończyłam również studia podyplomowe z zakresu Psychoonkologii na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Posiadam tytuł naukowy doktora nauk medycznych. Od wielu lat jestem wykładowcą na kierunku Fizjoterapia na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi.

Od początku studiów, podczas pracy w Kole Naukowym moje zainteresowania wiązały się ze zdrowiem kobiet – na początku były to problemy onkologiczne, z biegiem czasu przyszło zainteresowanie problemami ginekologicznymi, zainteresowanie dysfunkcjami dna miednicy.

Był również epizod stażu na oddziale intensywnej terapii noworodka, gdzie pod okiem jednej z najlepszych fizjoterapeutek, jakie do tej pory poznałam, miałam okazję nauczyć się podstaw fizjoterapii pediatrycznej, a przez to również kontaktu z kobietami po porodach, niejednokrotnie bardzo trudnych i traumatycznych, wiele się wtedy nauczyłam jako fizjoterapeuta, psycholog i jako człowiek.

Moją obraną podczas studiów drogę wspierało również kilka innych ważnych dla mnie zawodowo osób - najpierw mój promotor pracy magisterskiej, potem moja promotor pracy doktorskiej, dzięki którym najpierw rozwijałam się jako fizjoterapeuta, a potem jako naukowiec i to wsparcie pozwoliło mi na poważnie zacząć fascynować się ginekologią, problemami urologicznymi i proktologicznymi.

Ogrom dostępu do wiedzy i stworzonych mi możliwości pozwolił mi rozwijać się zawodowo i naukowo i staram się, aby ten rozwój trwał nieustannie, ciągle uczę się, zdobywam nowe umiejętności przede wszystkim dla dobra moich przyszłych pacjentów.
Fizjoterapeuta uroginekologiczny Łódź – Anita Sikora-Szubert
Jako nastolatka pracowałam w ramach wolontariatu z osobami niepełnosprawnymi, już wtedy zaczęły się krystalizować moje plany co do dalszej drogi zawodowej.

Ukończone szkolenia i warsztaty na asystenta osoby niepełnosprawnej, warsztaty psychoonkologiczne, wcześniejsza praca z osobami niepełnosprawnymi i ciężko chorymi zaowocowała moim zainteresowaniem psychologią, a potem psychoonkologią.

Z biegiem lat przekonałam się jak bardzo te dwie dziedziny – fizjoterapia i psychologia się ze sobą łączą i wzajemnie uzupełniają. Wiedza psychologiczna bardzo pomaga mi w pracy z pacjentkami, które zgłaszają się do gabinetu fizjoterapeuty uroginekologicznego w Łodzi w Centrum Medycznym Kolińskiego, budowaniu z nimi relacji terapeutycznej opartej na zaufaniu i poczuciu bezpieczeństwa, które jest nieodzowne w pracy z problemami uroginekologicznymi. Zaufanie pacjentki stanowi ogromną satysfakcję, ale też i nobilitację do jeszcze większej pracy, poszerzania wiedzy i doskonalenia swojego warsztatu pracy.

Ukończyłam wiele kursów specjalistycznych m.in.:
 • terapię wisceralną,
 • terapię stawów skroniowo – żuchwowych,
 • fizjoterapię anorektalną, urologiczną,
 • masaż tkanek głębokich,
 • kursy USG - zarówno ogólne jak i te nakierunkowane na dysfunkcje dna miednicy.
 
Jestem certyfikowaną fizjoterapeutką uroginekologiczną PTUG II. Poza bieżącym podnoszeniem własnego warsztatu zawodowego jestem również szkoleniowcem, prowadzę swoje autorskie warsztaty i szkolenia dla specjalistów – fizjoterapeutów, położnych, ginekologów z zakresu fizjoterapii uroginekologicznej i psychologii, w tym również komunikacji personelu medycznego z pacjentem.

Na co dzień w swojej pracy w gabinecie pracuję z:
 • kobietami w ciąży i po porodzie,
 • pacjentkami z rozstępem mięśnia prostego brzucha, problemami i dysfunkcjami w obrębie dna miednicy, czy endometriozą,
 • pacjentami z chorobami onkologicznymi.
 
Największą satysfakcję daje mi możliwość poprawy zdrowia fizycznego czy psychicznego moich pacjentek/pacjentów. Może to banał, ale kiedy pacjentki wracają i mówią o tym, jak dzięki terapii zmieniło się choć trochę ich samopoczucie, zdrowie, postrzeganie pewnych problemów czy zjawisk, czuję się zawodowo spełniona.

Jako psychoonkolog cenię sobie każdy drobny gest, uśmiech pacjenta i jego rodziny po wspólnej rozmowie, świadomość, że ich dzień staje się choć ciut lepszy, sprawia, że dla mnie ta praca ma sens. Wiara, że dawanie pacjentom i ich rodzinom narzędzi, dzięki którym mogą lepiej poradzić sobie z tą trudną sytuacją jaką jest choroba jest dla mnie bezcenna.
Cennik
Opinie
Zostaw swoją opinię
Oceń lekarza
Umów wizytę
Kontakt
Masz pytania, potrzebujesz pomocy?
Umów się telefonicznie
Skorzystaj z formularza kontaktowego
Formularz kontaktowy