Rehabilitacja - Łódź

Jesteśmy przychodnią wielospecjalistyczną świadczącą opiekę lekarską, terapeutyczną oraz rehabilitacyjną. Naszą oferta skierowana jest do mieszkańców Łodzi i okolic, dla których zdrowie własne i rodziny to najcenniejszy skarb.

Co warto napisać o przychodni? A raczej: czego Ty, chciałbyś się o niej dowiedzieć? Długo się nad tym zastanawiałem, bo czy ktokolwiek czyta teksty w działach “O nas”? Oby tak!

Cofnijmy się o kilka miesięcy. Odwiedził mnie mój przyjaciel lekarz. Po raz kolejny skarżył się na coraz częstsze i poważniejsze dolegliwości bólowe kręgosłupa. Przypomniałem sobie ile razy słyszałem podobne historie: Nie mogę biegać, bo bolą mnie plecy, podniosłem dziecko i złapała mnie rwa kulszowa, tak mnie boli kolano, że ledwo chodzę, dwie godziny w samochodzie to droga przez mękę. Mój ojciec zwykł mawiać, że w pewnym wieku jak nie boli, to znaczy, że człowiek nie żyje. Tylko czy życie trzeba przeżywać w bólach? Medycyna idzie do przodu, farmaceuci opracowują coraz lepsze receptury, fizjoterapeuci wzbogacają się o nowe, skuteczniejsze techniki terapii, a jednak coraz więcej ludzi cierpi z powodu bólu. Dlaczego? Powodów jest wiele: siedzący tryb pracy, mało ruchu, zwykłe zaniedbania ... Jako osoba żyjąca w dużym pośpiechu jestem w stanie po części to zrozumieć, ale żeby przy obecnym stanie wiedzy specjalistycznej skazywać się na cierpienie?!

Z zamyślenia wyrwały mnie słowa: „Powinniśmy otworzyć przychodnię rehabilitacyjną, Tobie też wyjdzie to na zdrowie”. Faktycznie, od dwóch tygodni chodziłem zgięty wpół i nic z tym bólem nie robiłem. Zaczęliśmy się zastanawiać dokąd sami chcielibyśmy udać się po pomoc? Nie przyszła nam do głowy żadna placówka. Pomyśleliśmy, że gdybyśmy otwierali takie miejsce, to chcielibyśmy, żeby było dopasowane do oczekiwań takich osób jak my i większość naszych znajomych. Aby nie był to typowy podmiot leczniczy, taki jakich wiele, gdzie nie czuję się ani swobodnie, ani komfortowo. W naszej wymarzonej przychodni musiałaby panować koleżeńska atmosfera, dostalibyśmy kawę i słuchali jak specjalista cierpliwie, rzeczowo i przystępnie tłumaczy nam wszelkie aspekty diagnozy i terapii.
Dziś przychodnia działa już na pełnych obrotach. I jest dokładnie taka, jaką sobie wymarzyliśmy. Wierzymy, że kluczem do sukcesu są ludzie, którzy tworzą to miejsce. Oczywiście muszą być świetnymi specjalistami, ale również posiadać szczególne cechy charakteru, które pozwalają im dobrze wykonywać swoją pracę. Najważniejszymi są zaangażowanie i empatia, bo tylko one pozwalają prawdziwie zrozumieć pacjenta i jego problemy. Mamy to szczęście, że udało nam się stworzyć zespół właśnie z takich osób.
Szczerze wierzę, że pacjenci w równym stopniu tworzą atmosferę tego miejsca. Nie tylko my decydujemy o charakterze przychodni. Być może również Ty staniesz się jej częścią. Do zobaczenia!

nasza misja