Kolińskiego - Centrum Medyczno Rehabilitacyjne
Umów się telefonicznie +48 881 676 666 Napisz do nas Umów wizytę

Aktualności

20 mar 2020

Pinoterapia... co to właściwie jest?

Pinoterapia to metoda stworzona przez lek. med. Radosława Składowskiego, która wykorzystuje techniki akupresury, refleksoterapii, terapii manualnej i różnych technik masażu. Terapia ma na celu zniesienie „napięć” ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego w celu uruchomienia fizjologicznych procesów samonaprawy organizmu.

Ta metoda leczenia bazuje na zjawisku piezoelektrycznym. W skrócie: chodzi o to, że pod wpływem przyłożonej siły lub naprężeń mechanicznych w materiałach piezoelektrycznych powstaje różnica potencjałów, czyli polaryzacja ładunków elektrycznych.

Ciekłe kryształy tkankowe, obserwowane w układzie mięśniowo - powięziowym, mają również właściwości piezoelektryczne. Kiedy zostaną poddane naprężeniu (np. pinem) wytwarzają pole elektryczne i w takiej sytuacji w krysztale piezoelektrycznym dokona się odkształcenie strukturalne.

Zabiegi wykonuje się na powierzchni skóry za pomocą specjalnych narzędzi: pinów i katów. Pomimo groźnie wyglądających „narzędzi”, w trakcie terapii nie dochodzi do uszkodzenia skóry.

Wykorzystując pinoterapię możemy z powodzeniem wpływać na wszelkiego rodzaju dolegliwości bólowe zarówno w przebiegu przewlekłych schorzeń (np. choroba zwyrodnieniowa), jak i ostrych urazów, wspomagając leczenie przeciwzapalne działając na okoliczne tkanki.

Zobacz także
Pokaż więcej
Umów wizytę
Kontakt
Masz pytania, potrzebujesz pomocy?
Umów się telefonicznie
Skorzystaj z formularza kontaktowego
Formularz kontaktowy